Nicole Lee U.S.A. Wyłącznie wegańska skóra. - Nicole Lee Polska

Nicole Lee U.S.A. = wyłącznie wegańska skóra.

Etyczna alternatywa. 
Skóra wegańska, nazywana też ekologiczną, to przyjazna zwierzętom, alternatywa dla skóry naturalnej. Określenie “wegańska” lepiej oddaje rzeczywistość i bliższe jest priorytetowi, który zadecydował o wprowadzeniu tego materiału do naszych kolekcji.

Co to jest PETA (People for the Ethical Treatment of Animals)?
PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) to międzynarodowa organizacja non-profit, powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk, Wirginia, USA. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. PETA działa głównie przez edukację, reklamy i pokojowe protesty, którymi stara się dotrzeć i przekonać jak największą grupę ludzi, że zwierzęta to istoty, które mają swoje prawa i zasługują na to, żeby te prawa były respektowane. 

Nasz świat boryka się z wieloma poważnymi problemami i wszystkie zasługują na naszą uwagę. Problem znęcania się nad zwierzętami jest jednym z nich. Wierzymy, że ludzie powinni starać się powstrzymać od okrucieństwa wobec zwierząt i przestać je wykorzystywać do swoich celów.

PETA kładzie nacisk na cztery główne obszary, które wywołują cierpienie największej liczy zwierząt. Są to: hodowla, laboratoria naukowe, produkcja odzieży i przemysł rozrywkowy.

Dlaczego nie stosujemy skóry naturalnej?
W dzisiejszym świecie gdzie mamy praktycznie nieograniczony wybór, wykorzystywanie zwierząt jest po prostu nie do przyjęcia. Możemy jeść lepiej, kształcić się lepiej, ubrać się lepiej, i bawić się lepiej bez torturowania i zabijania zwierząt. 

Możliwość eliminacji produktów cierpienia zwierząt zależy dziś wyłącznie od naszych dobrych chęci. Zastosowanie skóry wegańskiej w naszych produktach jest do tego zaproszeniem. Łatwy w recyklingu materiał pozostaje w zgodzie ze środowiskiem i najgorętszymi trendami w modzie.